سبک زندگی

اتاق کودک خود را تکانی بدهید!

اتاق کودک

مرتب و زیبا نگه داشتن اتاق کودک طبیعتا کار دشواری است، اما دستیابی به آن غیر ممکن نیست. حتی اگر اتاقی کوچک دارید می توانید با صرف هزینه کم و تنها در ۵ قدم اتاقی منظم و جذاب برای فرزندتان محیا کنید.

اتاق کودک فضایی است که برای جذاب و مرتب نگه داشتن آن به خلاقیت خود متوسل شوید. مطمئن باشید یک اتاق جالب و سرگرم کننده و در نظر گرفتن فضا برای هر چیز، فرزندتان را مشتاق می کند که هر چیزی را در جای خود بگذارد. قرار دادن اسباب بازی و لباس ها در جای خود می تواند به یک بازی جذاب برای کودک تبدیل شود.

یک گالری بسازید

بچه ها عاشق قفسه های پر از اسباب بازی و کاردستی و کتاب هستند. تنها کافی است قواعد جادویی طراحی را به کار بگیرید. باید برای این قفسه ها و جعبه ها و سطل ها رنگ و طرح مناسبی را انتخاب کنید.

همه چیز دم دست و جلوی چشم قرار گیرد

با استفاده از سبدهایی در انواع مختلف و اختصاص دادن هر یک به وسایلی مشخص (مثلا کفش یا وسایل ورزشی)، بسیار بعید است که اسباب بازی و وسایل کودک را مثل قبل روی زمین ببینید. او به راحتی می تواند وسیله مورد نظر خود را پیدا کند و پس از استفاده سر جای خود بگذارد.

دسترسی را آسان تر کنید

کنار قفسه و کمدهای اتاق کودکتان چهار پایه یا سکویی محکم و ایمنی و در عین حال زیبا و جذاب قرار دهید تا کودک بتواند وسایل مورد نیازش را براحتی بردارد و تشویق شود تا پس از استفاده، دوباره از آن بالا رفته و وسیله را در جای مخصوصش قرار دهد.

فضایی برای آویزان کردن لباس ها اختصاص دهید

چوب لباسی مخصوص لباس های کودک را در ارتفاع پایینی از دیوار نصب کنید تا دسترسی کودک به آن آسان شود.

با در هم ریختگی مبارزه کنید.

کشوهای اتاق کودک را به چند قسمت تقسیم کنید و به این ترتیب فضایی را به وسایل خرده ریز و یا لباس های کوچک (مثل جوراب ها) اختصاص دهید. در صورت لزوم در مقابل آن چهارپایه ای محکم و ایمن قرار دهید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا