چگونه

چگونه با استفاده از روش های هندی موهای صورت را از بین ببریم

موهای صورت

۱- زردچوبه :

این روش در هند بسیار رایج است. ابتدا یک پیمانه زردچوبه و دو پیمانه شیر را مخلوط کنید و روی حرارت هم بزنید تا حالت خمیری پیدا کند. پس از آنکه خمیر زردچوبه سرد شد یک قاشق غذاخوری آرد ذرت به آن اضافه کنید. سپس لایه ی نازکی از خمیر را در جهت رشد مو روی قسمت مورد نظر بمالید و محل را با یک تکه پارچه بپوشانید. پس از حدودا یک ربع، پوست را با آب گرم بشویید. انجام این روش دو بار در هفته توصیه می شود و پس از چند ماه مداومت می توانید اثر آن را در کاهش و حذف موهای صورت شاهد باشید.

۲- موم:

به جای استفاده از وکس یا کرم های موبر گران قیمت، از ترکیب عسل، آب لیمو و شکر استفاده کنید. ۳ قاشق عسل، ۱ قاشق آب لیمو و ۶ قاشق شکر را با هم مخلوط کرده و روی حرارت هم بزنید تا حالت ژلی پیدا کند. موم را کنار بگذارید تا خنک شود، سپس آن را روی صورت بکشید. بعد از چند دقیقه، موم را در جهت خلاف رشد موها بکشید. سپس صورتتان را با آب گرم ماساژ دهید.

۳- سفیده تخم مرغ:

یک عدد سفیده تخم مرغ را با یک قاشق چایخوری شکر و یک قاشق چایخوری آرد ذرت مخلوط کنید. سپس این  خمیر را روی موهای زائد قرار دهید. چند دقیقه صبر کنید تا خمیر روی پوستتان خشک شود. پس از خشک شدن می توانید آن را پوسته پوسته کرده و از پوستتان جدا سازید. هفته ای ۲ بار از این خمیر استفاده کنید.

نکات و هشدارها

خمیر زردچوبه را می توانید در هر جایی از بدن استفاده کنید، اما اگر برای موهای صورت خود به کار می برید به یاد داشته باشید که رنگ آن حدود ۲۴ ساعت روی صورتتان می ماند. زمان خود را طوری برنامه ریزی کنید که نیازی به خروج از منزل در طول این مدت نداشته باشید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا