تکنولوژی

گوشی منعطفی که تبدیل به ساعت هوشمند می شود

برند چینی «تی سی ال» در حال کار روی یک تلفن همراه هوشمند است که با خم شدن تبدیل به یک ساعت مچی هوشمند می شود. این ایده می تواند رقبایی مثل سامسونگ را به شدت مغلوب کند.

ساعت مچی هوشمنداین روزها بسیاری از برندهای مشهور در حال کار روی یک تلفن همراه قابل انعطاف هستند، اما این ایده ای بسیار جدید و متفاوت است که بتوان تلفن همراه را تبدیل به ساعت هوشمند کرد.

شرکت تی سی ال، که بیشتر به خاطر ساخت تلویزیون هایخود شناخته می شود در تلاش است ترکیبی از ساعت هوشمند و تلفن همراه را با هدف تحت تاثیر قرار دادن بازار ارائه کند.

بر اساس طرحی که اخیرا از این ایده شرکت تی سی ال منتشر شده است، طرح این شرکت شامل یک صفحه نمایشگر و یک جعبه چسبیده به آن است که نقش بخش نمایشگر و شماره گیر گوشی را ایفا می کنند. نکته مثبت در مورد این طرح این است که کوچکترین شباهتی به طرح گوشی های منعطف سامسونگ ندارد و کاملا ایده ای مستقل به نظر می رسد.

به نظر می رسد بازار آینده تلفن همراه با تلفن های منعطف گره خورده است و بسیاری از برندهای مشهور نیز به این نوع تلفن ها واکنش مثبت نشان می دهند. اهمیت این موضوع از جایی محسوس تر است که بدانیم این روزها کاربران ساعاتی طولانی را صرف کار با گوشی هوشمند خود می کنند و البته رشد و توسعه انواع مدل های گوشی های هوشمند نیز قیمت بالای این محصولات را توجیه می کند.

تصاویر اولیه و مفهومی طرح های گوشی تی سی ال نشان می دهد می توان امیدوار بود با یک ایده عالی رو به رو می شویم. گرچه مدیر اجرایی تی سی ال اخیرا اعلام کرده که این شرکت اولین گوشی قابل انعطاف خود را در سال ۲۰۲۰ عرضه خواهد کرد.

استفان استریت، مدیر کل بازاریابی جهانی تی سی ال در این خصوص می گوید: “این قابلیت انعطاف فقط شامل گوشی های هوشمند نیست، بلکه دیگر محصولات مصرفی مانند گجت های پوشیدنی، لوازم خانگی و تلویزیونها نیز می تواند از تکنولوژی جدید تاشو استفاده کنند.”

اکثر سازندگان گوشی های اندرویدی در حال کار بر روی دستگاه های منعطف هستند. اما سامسونگ همچنان شناخته شده ترین شرکت در این حوزه است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا