Take a fresh look at your lifestyle.

رابطه بین حفظ دوستی در مردان با سلامت ذهن

0 270

انسان بعنوان یک موجود اجتماعی نیاز به دوستی و داشتن رابطه با افراد مختلف را دارد و این مورد یکی از مهمترین بخشهای سلامت روحی در افراد می باشد و در زندگی روزمره به آن نیاز داریم اما تحقیقات جدید نشان می دهد مردان در نگه داشتن رابطه دچار مشکلات بیشتری نسبت به زنان هستند . مردان با افزایش سن تمایل کمتری به ایجاد رابطه نزدیک افراد دیگر دارند و این ارتباط با فرآیند ذهنی مردان می باشد.

براساس تحقیقات در بریتانیا و بر اساس آزمایشی که بر روی ۱۰ مرد انجام گرفته است نشان داده است که ذبیشتر آنها آخرین بار که با دوستانشان تماس گرفته اند را به یاد ندارند و این میزان در افراد با سن بالتر بیشتر از افراد جوانتر مشاهده شده است که تمایل بیشتری به انزوا دارند.

در این تحقیقات مشخص شده است بیشتر مردان دو یا سه دوست که در مورد مسائل جدی تر و خصوصی تر صحبت کنند بیشتر ندارند و در این آمار گفته می شود ۱۹ درصد افراد بالای ۵۵ سال دوست صمیمی ندارند.

مردان در این زمینه نسبت به زنان کمتر علاقه به داشتن رابطه عمیق دارند و کمتر موارد شخصی و یا احساسی خود را با دوستان خود به اشتراک می گذارند. بنابراین مردان در این زمینه احساس تنهایی بیشتری می کنند و در تحقیقاتی که انجام گرفته شده است بیش از ۵۰۰۰ مرد تنهایی بیشترین موردی بوده است که در زندگی خود تجربه کرده اند.

این موارد و نداشتن دوست صمیمی طبیعتا بر سلامت ذهن تاثیر خواهد گذاشت و بر طبق گفته روانپزشکان بخش سلامت در تورنتو این مورد بر سلامت فیزیکی آنها نیز تاثیر خواهد گذاشت و ایجاد نارضایتی در زندگی مردان خواهد گذاشت.

در این تحقیق بر اهمیت نقش داشتن رابطه و حفظ آن در مردان بر سلامت ذهن و جسم توصیه شده است و این رابطه باید فیزیکی باشد و روابط مجازی در این مورد توصیه نمی شود .

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.